Intematix Corporation CL-750-S95-XT
CL-750-S95-XT picture photo
Mfg. Part Number
CL-750-S95-XT
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT LT SOURCE SQUARE
Datasheet Download
CL-750-S95-XT.pdf
Availability of CL-750-S95-XT
QUANTITY
CL-750-S95-XT Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-750-S95-XT
Internal Part NumberEIS-CL-750-S95-XT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductChromaLit™ XT
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Square
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeSquare with Flat Top, 95mm
CRI (Color Rendering Index)70
CCT (K)5000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)232
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-750-S95-XT
Related LinksCL-750, CL-750-S95-XT Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-750-S95-XT Details Description
Related parts for CL-750-S95-XT
RES SMD 61.9KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 540 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1" CLEAR 16' datasheet.pdf