Intematix Corporation CL-827-R100-PC
CL-827-R100-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-827-R100-PC
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT ROUND 80CRI 100MM DIA
Datasheet Download
CL-827-R100-PC.pdf
Availability of CL-827-R100-PC
QUANTITY
CL-827-R100-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-827-R100-PC
Internal Part NumberEIS-CL-827-R100-PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Round
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 100mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)2700
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)190
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-827-R100-PC
Related LinksCL-827-, CL-827-R100-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-827-R100-PC Details Description
Related parts for CL-827-R100-PC
LED PNL MT 9MM 24V BLACK GREEN datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE RRO 8SO datasheet.pdf
MUX DUAL DUAL H/V TONE SW 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M12 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
PATCH PANEL 568A/B RJ45 1URM TAA datasheet.pdf
IC DRAM 576MBIT 933MHZ 168BGA datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 3.9K OHM 14SOIC datasheet.pdf