Intematix Corporation CL-827-R100-PC
CL-827-R100-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-827-R100-PC
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT ROUND 80CRI 100MM DIA
Datasheet Download
CL-827-R100-PC.pdf
Availability of CL-827-R100-PC
QUANTITY
CL-827-R100-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-827-R100-PC
Internal Part NumberEIS-CL-827-R100-PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Round
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 100mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)2700
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)190
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-827-R100-PC
Related LinksCL-827-, CL-827-R100-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-827-R100-PC Details Description
Related parts for CL-827-R100-PC
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 24POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 10.5A 1212-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" STACKER datasheet.pdf
GRN FLUSH SPR-22MM METAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.8UH SMD datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf