Intematix Corporation CL-830-S65-XT
CL-830-S65-XT picture photo
Mfg. Part Number
CL-830-S65-XT
Brief Description
CHROMALIT LT SOURCE SQUARE
Datasheet Download
CL-830-S65-XT.pdf
Availability of CL-830-S65-XT
QUANTITY
CL-830-S65-XT Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-830-S65-XT
Internal Part NumberEIS-CL-830-S65-XT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductChromaLit™ XT
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Square
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeSquare with Flat Top, 65mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)3000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)197
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-830-S65-XT
Related LinksCL-830, CL-830-S65-XT Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-830-S65-XT Details Description
Related parts for CL-830-S65-XT
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD923 datasheet.pdf