Intematix Corporation CL-830-S95-PC
CL-830-S95-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-830-S95-PC
Brief Description
CHROMALIT SQUARE 80CRI 95X95MM
Datasheet Download
CL-830-S95-PC.pdf
Availability of CL-830-S95-PC
QUANTITY
CL-830-S95-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-830-S95-PC
Internal Part NumberEIS-CL-830-S95-PC
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Square
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeSquare with Flat Top, 95mm
CRI (Color Rendering Index)80
CCT (K)3000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)200
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-830-S95-PC
Related LinksCL-830, CL-830-S95-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-830-S95-PC Details Description
Related parts for CL-830-S95-PC
SENSOR AMP 1PSI GAUGE .5-4.5 OUT datasheet.pdf
LOW SPEED datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 18K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14TSSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 31C P 6" RBW JACKS NI datasheet.pdf
CAP FILM 0.75UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf