Intematix Corporation CL-835-R62-XT
CL-835-R62-XT picture photo
Mfg. Part Number
CL-835-R62-XT
Brief Description
CHROMALIT ROUND 62MM DIA
Datasheet Download
CL-835-R62-XT.pdf
Availability of CL-835-R62-XT
QUANTITY
CL-835-R62-XT Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-835-R62-XT
Internal Part NumberEIS-CL-835-R62-XT
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ XT
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 61.5mm
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)205
Viewing Angle-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-835-R62-XT
Related LinksCL-835, CL-835-R62-XT Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-835-R62-XT Details Description
Related parts for CL-835-R62-XT
RES SMD 1.65M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 4CH MICROPWR 28SSOP datasheet.pdf
VARISTOR 351V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.5V SNT-4A datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 79MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf