Intematix Corporation CL-835-R75-PC
CL-835-R75-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-835-R75-PC
Brief Description
CHROMALIT ROUND 80CRI 75MM DIA
Datasheet Download
CL-835-R75-PC.pdf
Availability of CL-835-R75-PC
QUANTITY
CL-835-R75-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-835-R75-PC
Internal Part NumberEIS-CL-835-R75-PC
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Round
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 75mm
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)205
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-835-R75-PC
Related LinksCL-835, CL-835-R75-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-835-R75-PC Details Description
Related parts for CL-835-R75-PC
LCD TFT 17" 1280X1024 SXGA datasheet.pdf
IGBT 1700V 280A 780W D1 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 225DEG 5MM datasheet.pdf
PROXIMITY SENS M12 4MM PNP NO+NC datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 6POS datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 19.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf