Intematix Corporation CL-930-R75-PC
CL-930-R75-PC picture photo
Mfg. Part Number
CL-930-R75-PC
Manufacturer
Product Category
Optics - Remote Phosphor
Brief Description
CHROMALIT ROUND 90CRI 75MM DIA
Datasheet Download
CL-930-R75-PC.pdf
Availability of CL-930-R75-PC
QUANTITY
CL-930-R75-PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-930-R75-PC
Internal Part NumberEIS-CL-930-R75-PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Apr/2015
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyOptics - Remote Phosphor
SeriesChromaLit™ Round
TypeRemote Phosphor Light Source
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 75mm
CRI (Color Rendering Index)90
CCT (K)3000
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ)165
Viewing Angle115°
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-930-R75-PC
Related LinksCL-930, CL-930-R75-PC Datasheet, Intematix Corporation Distributor
CL-930-R75-PC Details Description
Related parts for CL-930-R75-PC
CONN HEADER 30 POS RT ANGLE GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A TO-263 datasheet.pdf
SSD 80GB SCSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
FERRITE CORE PM 9.2UH N27 datasheet.pdf
RES SMD 142 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf