Copal Electronics CL-SB-12B-01T
CL-SB-12B-01T picture photo
Mfg. Part Number
CL-SB-12B-01T
Brief Description
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V
Datasheet Download
CL-SB-12B-01T.pdf
Availability of CL-SB-12B-01T
QUANTITY
CL-SB-12B-01T Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-SB-12B-01T
Internal Part NumberEIS-CL-SB-12B-01T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelCL-SB-12B-01T
Standard Package500
SeriesCL-SB
PackagingTape & Reel (TR)
Switch FunctionOn-On
Current Rating200mA (DC)
Actuator TypeStandard
Actuator Length2.00mm
Contact MaterialCopper
Contact FinishSilver
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Features-
Actuator MaterialPolyamide (PA), Nylon
Switch Travel2.00mm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-SB-12B-01T
Related LinksCL-SB-, CL-SB-12B-01T Datasheet, Copal Electronics Distributor
CL-SB-12B-01T Details Description
Related parts for CL-SB-12B-01T
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
IC OPAMP 14TSSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH 6XSON datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 33MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf