Copal Electronics CL-SB-12B-02
CL-SB-12B-02 picture photo
Mfg. Part Number
CL-SB-12B-02
Brief Description
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V
Datasheet Download
CL-SB-12B-02.pdf
Availability of CL-SB-12B-02
QUANTITY
CL-SB-12B-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of CL-SB-12B-02
Internal Part NumberEIS-CL-SB-12B-02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelCL-SB-12B-02
Standard Package50
SeriesCL-SB
PackagingBulk
Switch FunctionOn-On
Current Rating200mA (DC)
Actuator TypeStandard
Actuator Length2.00mm
Contact MaterialCopper
Contact FinishGold
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Features-
Actuator MaterialPolyamide (PA), Nylon
Switch Travel2.00mm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL-SB-12B-02
Related LinksCL-SB-, CL-SB-12B-02 Datasheet, Copal Electronics Distributor
CL-SB-12B-02 Details Description
Related parts for CL-SB-12B-02
JUMPER-H2728TR/C2065W/X 4" datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 250UH SMD datasheet.pdf
GDT 400V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 13POS .51M datasheet.pdf
RES 249 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 600A 3TOWER datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
508 TB PLG SKT STR TMT datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf