Microsemi Commercial Components MPLAD6.5KP30A
MPLAD6.5KP30A picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD6.5KP30A
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD6.5KP30A.pdf
Availability of MPLAD6.5KP30A
QUANTITY
MPLAD6.5KP30A Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD6.5KP30A
Internal Part NumberEIS-MPLAD6.5KP30A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)135A
Power - Peak Pulse6500W (6.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD6.5KP30A
Related LinksMPLAD6, MPLAD6.5KP30A Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD6.5KP30A Details Description
Related parts for MPLAD6.5KP30A
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.9A 8WDFN datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
FUS 250V RENEWABLE CLS H 300A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
3R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST-NO 10A datasheet.pdf