Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C030BA3GNNC
CL03C030BA3GNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C030BA3GNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C030BA3GNNC.pdf
Availability of CL03C030BA3GNNC
QUANTITY
CL03C030BA3GNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C030BA3GNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C030BA3GNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C030BA3GNNC
Related LinksCL03C03, CL03C030BA3GNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C030BA3GNNC Details Description
Related parts for CL03C030BA3GNNC
CAP TANT 22UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT 4.2MM TIN datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.2GHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY WP 1.5KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 24QFN datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf