Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C0R4BA3GNNC
CL03C0R4BA3GNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C0R4BA3GNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.40PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C0R4BA3GNNC.pdf
Availability of CL03C0R4BA3GNNC
QUANTITY
CL03C0R4BA3GNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C0R4BA3GNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C0R4BA3GNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C0R4BA3GNNC
Related LinksCL03C0R, CL03C0R4BA3GNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C0R4BA3GNNC Details Description
Related parts for CL03C0R4BA3GNNC
IC BUFF/DVR TRI-ST DL 8DSBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 17POS SMD R/A datasheet.pdf
PATCHCORD SGL 3COND GRAY 9FT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FRAME PANEL MOUNT FMALE FOR 6MOD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf