Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C0R7BA3GNNH
CL03C0R7BA3GNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03C0R7BA3GNNH
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C0R7BA3GNNH.pdf
Availability of CL03C0R7BA3GNNH
QUANTITY
CL03C0R7BA3GNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C0R7BA3GNNH
Internal Part NumberEIS-CL03C0R7BA3GNNH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C0R7BA3GNNH
Related LinksCL03C0R, CL03C0R7BA3GNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C0R7BA3GNNH Details Description
Related parts for CL03C0R7BA3GNNH
DIODE GEN PURP 100V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 6WDFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 2A 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 422K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT SER 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf