Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C0R7BA3GNNH
CL03C0R7BA3GNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03C0R7BA3GNNH
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C0R7BA3GNNH.pdf
Availability of CL03C0R7BA3GNNH
QUANTITY
CL03C0R7BA3GNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C0R7BA3GNNH
Internal Part NumberEIS-CL03C0R7BA3GNNH
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C0R7BA3GNNH
Related LinksCL03C0R, CL03C0R7BA3GNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C0R7BA3GNNH Details Description
Related parts for CL03C0R7BA3GNNH
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFK06A/AE06/AFH06T datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
F-667-14XT RING BZD INSUL TAPE datasheet.pdf
LENS WITH HOLDER FOR LUXEON M datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf