Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C470JA3NNNC
CL03C470JA3NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C470JA3NNNC
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C470JA3NNNC.pdf
Availability of CL03C470JA3NNNC
QUANTITY
CL03C470JA3NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C470JA3NNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C470JA3NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C470JA3NNNC
Related LinksCL03C47, CL03C470JA3NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C470JA3NNNC Details Description
Related parts for CL03C470JA3NNNC
FUSE GLASS 7A 125VAC 2AG datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS W/CAN 28-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SP6648 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80 datasheet.pdf