Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03X104KR3NNNC
CL03X104KR3NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03X104KR3NNNC
Brief Description
CAP CER 0.1UF 4V X6S 0201
Datasheet Download
CL03X104KR3NNNC.pdf
Availability of CL03X104KR3NNNC
QUANTITY
CL03X104KR3NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03X104KR3NNNC
Internal Part NumberEIS-CL03X104KR3NNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)