Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A105MO5NNNC
CL05A105MO5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05A105MO5NNNC
Brief Description
CAP CER 1UF 16V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A105MO5NNNC.pdf
Availability of CL05A105MO5NNNC
QUANTITY
CL05A105MO5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A105MO5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05A105MO5NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A105MO5NNNC
Related LinksCL05A10, CL05A105MO5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A105MO5NNNC Details Description
Related parts for CL05A105MO5NNNC
4 KEY PAD - FUNCTION STORM 3000 datasheet.pdf
CONN PLUG 9 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TOOL DIE CRIMP 20-28AWG 16CONT datasheet.pdf
IC FPGA 56 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MICRO 9C P 72" YEL NI datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NC 10A datasheet.pdf