Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A224KP5NNND
CL05A224KP5NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL05A224KP5NNND
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A224KP5NNND.pdf
Availability of CL05A224KP5NNND
QUANTITY
CL05A224KP5NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A224KP5NNND
Internal Part NumberEIS-CL05A224KP5NNND
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A224KP5NNND
Related LinksCL05A22, CL05A224KP5NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A224KP5NNND Details Description
Related parts for CL05A224KP5NNND
IC REG LDO 2.8V 80MA SC82AB datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 150NS 34PCM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
RES MO 1/2W 39KOHM 5% AXL datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CARD MARKER SNAP 27 X 18 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3875K 4SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DL GOLD datasheet.pdf