Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A224KQ5NNNC
CL05A224KQ5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05A224KQ5NNNC
Brief Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A224KQ5NNNC.pdf
Availability of CL05A224KQ5NNNC
QUANTITY
CL05A224KQ5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A224KQ5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05A224KQ5NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A224KQ5NNNC
Related LinksCL05A22, CL05A224KQ5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A224KQ5NNNC Details Description
Related parts for CL05A224KQ5NNNC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE 120KA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B M32 datasheet.pdf
CRIMPFOX TOOL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf