Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A224KQ5NNND
CL05A224KQ5NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL05A224KQ5NNND
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A224KQ5NNND.pdf
Availability of CL05A224KQ5NNND
QUANTITY
CL05A224KQ5NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A224KQ5NNND
Internal Part NumberEIS-CL05A224KQ5NNND
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A224KQ5NNND
Related LinksCL05A22, CL05A224KQ5NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A224KQ5NNND Details Description
Related parts for CL05A224KQ5NNND
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8-MSOP datasheet.pdf
RES 2.056K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf