Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A334KQ5NNNC
CL05A334KQ5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05A334KQ5NNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 6.3V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A334KQ5NNNC.pdf
Availability of CL05A334KQ5NNNC
QUANTITY
CL05A334KQ5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A334KQ5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05A334KQ5NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A334KQ5NNNC
Related LinksCL05A33, CL05A334KQ5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A334KQ5NNNC Details Description
Related parts for CL05A334KQ5NNNC
MOSFET 2N-CH 50V 0.28A SOT-563 datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 4POS W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 18A 125V datasheet.pdf
C/A LC TO LC MM 2.0MM 5M datasheet.pdf
IC FPGA 252 I/O 572FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 KN datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 800MA 240 MOHM datasheet.pdf