Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05B102KA5NNWC
CL05B102KA5NNWC picture photo
Mfg. Part Number
CL05B102KA5NNWC
Brief Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0402
Datasheet Download
CL05B102KA5NNWC.pdf
Availability of CL05B102KA5NNWC
QUANTITY
CL05B102KA5NNWC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05B102KA5NNWC
Internal Part NumberEIS-CL05B102KA5NNWC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05B102KA5NNWC
Related LinksCL05B10, CL05B102KA5NNWC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05B102KA5NNWC Details Description
Related parts for CL05B102KA5NNWC
IC FPGA 94 I/O 144CSBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 64M 200MHZ 66TSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 176.8382MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 14' WH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT PINS datasheet.pdf