Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05B224KP5NNND
CL05B224KP5NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL05B224KP5NNND
Brief Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0402
Datasheet Download
CL05B224KP5NNND.pdf
Availability of CL05B224KP5NNND
QUANTITY
CL05B224KP5NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05B224KP5NNND
Internal Part NumberEIS-CL05B224KP5NNND
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05B224KP5NNND
Related LinksCL05B22, CL05B224KP5NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05B224KP5NNND Details Description
Related parts for CL05B224KP5NNND
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 LP 20NS 64QFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 15A CHASSIS datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
ADAPTOR PLATE datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf