Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05B392KB5NNNC
CL05B392KB5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05B392KB5NNNC
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
CL05B392KB5NNNC.pdf
Availability of CL05B392KB5NNNC
QUANTITY
CL05B392KB5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05B392KB5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05B392KB5NNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05B392KB5NNNC
Related LinksCL05B39, CL05B392KB5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05B392KB5NNNC Details Description
Related parts for CL05B392KB5NNNC
IC FLASH 1MBIT 55NS 32VSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
IC DAC 14BIT DUAL 48-QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 102K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC VERT 22POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf