Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05C180GB5NNNC
CL05C180GB5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05C180GB5NNNC
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
CL05C180GB5NNNC.pdf
Availability of CL05C180GB5NNNC
QUANTITY
CL05C180GB5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05C180GB5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05C180GB5NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05C180GB5NNNC
Related LinksCL05C18, CL05C180GB5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05C180GB5NNNC Details Description
Related parts for CL05C180GB5NNNC
CONN STACKER 28POS 0.100" SMD datasheet.pdf
IC DAC NANO 16BIT DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 400VAC Y5U RDL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 100MA DP-NO 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 495MA 500 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 300MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1.9A DO214AA datasheet.pdf