Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05C220JB5NNWC
CL05C220JB5NNWC picture photo
Mfg. Part Number
CL05C220JB5NNWC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
CL05C220JB5NNWC.pdf
Availability of CL05C220JB5NNWC
QUANTITY
CL05C220JB5NNWC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05C220JB5NNWC
Internal Part NumberEIS-CL05C220JB5NNWC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05C220JB5NNWC
Related LinksCL05C22, CL05C220JB5NNWC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05C220JB5NNWC Details Description
Related parts for CL05C220JB5NNWC
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CABLE IP68 4POS-4POS FIREWIRE 2M datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 10PS FML SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf