Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05C331JB5NFNC
CL05C331JB5NFNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05C331JB5NFNC
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
CL05C331JB5NFNC.pdf
Availability of CL05C331JB5NFNC
QUANTITY
CL05C331JB5NFNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05C331JB5NFNC
Internal Part NumberEIS-CL05C331JB5NFNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05C331JB5NFNC
Related LinksCL05C33, CL05C331JB5NFNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05C331JB5NFNC Details Description
Related parts for CL05C331JB5NFNC
THYRISTOR 120V 250A DO-214AA datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 68 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 700MA 580 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 38POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
KIT EVAL SX1501/02 datasheet.pdf
CAP 250F -20%, +50% 2.5V T/H datasheet.pdf