Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05F223ZA5NNNC
CL05F223ZA5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05F223ZA5NNNC
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V Y5V 0402
Datasheet Download
CL05F223ZA5NNNC.pdf
Availability of CL05F223ZA5NNNC
QUANTITY
CL05F223ZA5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05F223ZA5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05F223ZA5NNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05F223ZA5NNNC
Related LinksCL05F22, CL05F223ZA5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05F223ZA5NNNC Details Description
Related parts for CL05F223ZA5NNNC
FERRITE CHIP BEAD 30 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 48POS .100 SRT AU datasheet.pdf
IC FILTR 8TH ORDR LOWPASS 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING TERM #1/4" INSUL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 33 AWG 1000 FT BU datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 13A TO-247 datasheet.pdf