Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A105KP8NNNC
CL10A105KP8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10A105KP8NNNC
Brief Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A105KP8NNNC.pdf
Availability of CL10A105KP8NNNC
QUANTITY
CL10A105KP8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A105KP8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10A105KP8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A105KP8NNNC
Related LinksCL10A10, CL10A105KP8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A105KP8NNNC Details Description
Related parts for CL10A105KP8NNNC
SSD 2GB SCSI datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.7V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 600VAC 400VDC datasheet.pdf
8310-28 FORM AND CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf