Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A105KP8NNND
CL10A105KP8NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL10A105KP8NNND
Brief Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A105KP8NNND.pdf
Availability of CL10A105KP8NNND
QUANTITY
CL10A105KP8NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A105KP8NNND
Internal Part NumberEIS-CL10A105KP8NNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A105KP8NNND
Related LinksCL10A10, CL10A105KP8NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A105KP8NNND Details Description
Related parts for CL10A105KP8NNND
RES 390 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS W/SOCKETS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 5.5A/8.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 427 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TRIAC TO92-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 24NS 128PQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 250 OHM 9SIP datasheet.pdf