Vishay/Vitramon VJ1808A240JBRAT4X
VJ1808A240JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A240JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 24PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A240JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A240JBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A240JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A240JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A240JBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A240JBRAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A240JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A240JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A240JBRAT4X
CAP FILM 1800PF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PIN IDC 64POS SHORT W/O EAR datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X21.3X75.2 GRY datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 510PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 3V 36.7KHZ datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DUAL BATT HLDR CR123A SPRING SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf