Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A106MQ8NNNL
CL10A106MQ8NNNL picture photo
Mfg. Part Number
CL10A106MQ8NNNL
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A106MQ8NNNL.pdf
Availability of CL10A106MQ8NNNL
QUANTITY
CL10A106MQ8NNNL Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A106MQ8NNNL
Internal Part NumberEIS-CL10A106MQ8NNNL
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A106MQ8NNNL
Related LinksCL10A10, CL10A106MQ8NNNL Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A106MQ8NNNL Details Description
Related parts for CL10A106MQ8NNNL
CONN HEADR BRKWAY .100 36POS STR datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 2.8GHZ 16QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf