Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A226MQ8NRNC
CL10A226MQ8NRNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10A226MQ8NRNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A226MQ8NRNC.pdf
Availability of CL10A226MQ8NRNC
QUANTITY
CL10A226MQ8NRNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A226MQ8NRNC
Internal Part NumberEIS-CL10A226MQ8NRNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A226MQ8NRNC
Related LinksCL10A22, CL10A226MQ8NRNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A226MQ8NRNC Details Description
Related parts for CL10A226MQ8NRNC
CONN HEADER VERT .100 16POS 30AU datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1.65V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWN VM 16-TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 0.15A 28V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf