Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A226MR8NNNC
CL10A226MR8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10A226MR8NNNC
Brief Description
CAP CER 22UF 4V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A226MR8NNNC.pdf
Availability of CL10A226MR8NNNC
QUANTITY
CL10A226MR8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A226MR8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10A226MR8NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A226MR8NNNC
Related LinksCL10A22, CL10A226MR8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A226MR8NNNC Details Description
Related parts for CL10A226MR8NNNC
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 7PC datasheet.pdf
CUTTING BLADE FOR 3829 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 15POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf