Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B154KP8NNNC
CL10B154KP8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B154KP8NNNC
Brief Description
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B154KP8NNNC.pdf
Availability of CL10B154KP8NNNC
QUANTITY
CL10B154KP8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B154KP8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10B154KP8NNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B154KP8NNNC
Related LinksCL10B15, CL10B154KP8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B154KP8NNNC Details Description
Related parts for CL10B154KP8NNNC
IC CPLD 64MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60K FLASH 64-TQFP datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST DL SPLY 6XSON datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 135MA 11.4 OHM datasheet.pdf