Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B222KB85PNC
CL10B222KB85PNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B222KB85PNC
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B222KB85PNC.pdf
Availability of CL10B222KB85PNC
QUANTITY
CL10B222KB85PNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B222KB85PNC
Internal Part NumberEIS-CL10B222KB85PNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAuto Grade MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesOpen Mode, Soft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B222KB85PNC
Related LinksCL10B22, CL10B222KB85PNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B222KB85PNC Details Description
Related parts for CL10B222KB85PNC
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.40K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 10POS GRY POL B datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
.98 RT ANGLE SHROUD 526802AGR datasheet.pdf
FA HD-I 5SMPO093F114OV LDMK. datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf