Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B224KO8NNNL
CL10B224KO8NNNL picture photo
Mfg. Part Number
CL10B224KO8NNNL
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B224KO8NNNL.pdf
Availability of CL10B224KO8NNNL
QUANTITY
CL10B224KO8NNNL Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B224KO8NNNL
Internal Part NumberEIS-CL10B224KO8NNNL
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B224KO8NNNL
Related LinksCL10B22, CL10B224KO8NNNL Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B224KO8NNNL Details Description
Related parts for CL10B224KO8NNNL
CAP POLYMER 180UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
PATCHCORD 1/4" GREEN 8FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 150V 0606 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
CARD GUIDE HORZ 3.5X0.078" BLK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 18POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 8.92VWM 16.2VC DO214AB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30K OHM 5% 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf