Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B332KB85PNC
CL10B332KB85PNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B332KB85PNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B332KB85PNC.pdf
Availability of CL10B332KB85PNC
QUANTITY
CL10B332KB85PNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B332KB85PNC
Internal Part NumberEIS-CL10B332KB85PNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAuto Grade MLCC
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesOpen Mode, Soft Termination
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B332KB85PNC
Related LinksCL10B33, CL10B332KB85PNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B332KB85PNC Details Description
Related parts for CL10B332KB85PNC
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 100TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
BELT HEATERS datasheet.pdf
CAP FILM 820PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf