Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B332KB8NNND
CL10B332KB8NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL10B332KB8NNND
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B332KB8NNND.pdf
Availability of CL10B332KB8NNND
QUANTITY
CL10B332KB8NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B332KB8NNND
Internal Part NumberEIS-CL10B332KB8NNND
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B332KB8NNND
Related LinksCL10B33, CL10B332KB8NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B332KB8NNND Details Description
Related parts for CL10B332KB8NNND
IC DDR SDRAM 128MBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 1.5A 980 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 16.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 18POS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 4POS ORG datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 5W SMBG datasheet.pdf