Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B332KB8NNNL
CL10B332KB8NNNL picture photo
Mfg. Part Number
CL10B332KB8NNNL
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B332KB8NNNL.pdf
Availability of CL10B332KB8NNNL
QUANTITY
CL10B332KB8NNNL Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B332KB8NNNL
Internal Part NumberEIS-CL10B332KB8NNNL
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B332KB8NNNL
Related LinksCL10B33, CL10B332KB8NNNL Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B332KB8NNNL Details Description
Related parts for CL10B332KB8NNNL
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 65MSPS SNGL 32-VQFN datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 25POS 1MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf
CAP POLY 1.5UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A 1212-8 datasheet.pdf