Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B473KB8NNNC
CL10B473KB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B473KB8NNNC
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B473KB8NNNC.pdf
Availability of CL10B473KB8NNNC
QUANTITY
CL10B473KB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B473KB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10B473KB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B473KB8NNNC
Related LinksCL10B47, CL10B473KB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B473KB8NNNC Details Description
Related parts for CL10B473KB8NNNC
IC OPAMP DIFF 205MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 7POS 2.54MM datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K SPI 8MSOP datasheet.pdf
FUSE 40A 690V 1FU/78 AR UC datasheet.pdf
AM2161-SC16-92-1 FD SPCR datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 45 OHM 0.1% 1/20W 0505 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf