Vishay/Vitramon VJ0603D3R9BXPAC
VJ0603D3R9BXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R9BXPAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R9BXPAC.pdf
Availability of VJ0603D3R9BXPAC
QUANTITY
VJ0603D3R9BXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R9BXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R9BXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R9BXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R9BXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R9BXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D3R9BXPAC
RES SMD 16K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 21POS R/A datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 125V ROLLER PLNGR datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE TR5 0.4A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RJI CORD 8AWG26/7 RJ45 DO/PCR OV datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf