Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C100CB8NNWC
CL10C100CB8NNWC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C100CB8NNWC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C100CB8NNWC.pdf
Availability of CL10C100CB8NNWC
QUANTITY
CL10C100CB8NNWC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C100CB8NNWC
Internal Part NumberEIS-CL10C100CB8NNWC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C100CB8NNWC
Related LinksCL10C10, CL10C100CB8NNWC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C100CB8NNWC Details Description
Related parts for CL10C100CB8NNWC
FUSE GLASS 40MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.05A HOLD datasheet.pdf
IC HEX BUFF/CONV INVRTR 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 400MHZ 6LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W T18 datasheet.pdf