Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C181JB81PNC
CL10C181JB81PNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C181JB81PNC
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C181JB81PNC.pdf
Availability of CL10C181JB81PNC
QUANTITY
CL10C181JB81PNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C181JB81PNC
Internal Part NumberEIS-CL10C181JB81PNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAuto Grade MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C181JB81PNC
Related LinksCL10C18, CL10C181JB81PNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C181JB81PNC Details Description
Related parts for CL10C181JB81PNC
IC DAC 16BIT MONO W/VREF 28-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
TRANS PNP 10V 0.5A MINI3 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 20"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 9.45"L X 7.48"W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 20POS DUAL GOLD datasheet.pdf