Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C222GA8NNNC
CL10C222GA8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C222GA8NNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C222GA8NNNC.pdf
Availability of CL10C222GA8NNNC
QUANTITY
CL10C222GA8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C222GA8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C222GA8NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C222GA8NNNC
Related LinksCL10C22, CL10C222GA8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C222GA8NNNC Details Description
Related parts for CL10C222GA8NNNC
TRANS NPN 20V 0.5A SPT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS W/PIN INLINE R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CBL 1COND 24AWG 600V WHITE 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN SLD datasheet.pdf