Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C271JB8NNNC
CL10C271JB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C271JB8NNNC
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C271JB8NNNC.pdf
Availability of CL10C271JB8NNNC
QUANTITY
CL10C271JB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C271JB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C271JB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C271JB8NNNC
Related LinksCL10C27, CL10C271JB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C271JB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C271JB8NNNC
IC SERDES LVDS 16BIT BUS 80-LQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.3V SOT143-4 datasheet.pdf
15 ROW VERT PWR MOD SUPPORT TOOL datasheet.pdf
ANT DIRECT PNL 12DBI 36" RP TNC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 36MM datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf