Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C2R2CB8NNNC
CL10C2R2CB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C2R2CB8NNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C2R2CB8NNNC.pdf
Availability of CL10C2R2CB8NNNC
QUANTITY
CL10C2R2CB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C2R2CB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C2R2CB8NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C2R2CB8NNNC
Related LinksCL10C2R, CL10C2R2CB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C2R2CB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C2R2CB8NNNC
JUMPER-H1505TR/A3049G/H1505TR 8" datasheet.pdf
PARALLEL OPTICAL LINK 1.6GBIT datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC POT 8BIT QUAD 50K 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BAG 4X4" ZIP STATIC SHIELD datasheet.pdf
IC REG CTRLR DL BUCK PWM 40QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf