Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C470JB81PNC
CL10C470JB81PNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C470JB81PNC
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C470JB81PNC.pdf
Availability of CL10C470JB81PNC
QUANTITY
CL10C470JB81PNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C470JB81PNC
Internal Part NumberEIS-CL10C470JB81PNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAuto Grade MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C470JB81PNC
Related LinksCL10C47, CL10C470JB81PNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C470JB81PNC Details Description
Related parts for CL10C470JB81PNC
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
FUSE CERM 3A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC HIGH CURRENT FET DRVR TO220-5 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR AMBER datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf