Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C821JB8NFNC
CL10C821JB8NFNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C821JB8NFNC
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C821JB8NFNC.pdf
Availability of CL10C821JB8NFNC
QUANTITY
CL10C821JB8NFNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C821JB8NFNC
Internal Part NumberEIS-CL10C821JB8NFNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C821JB8NFNC
Related LinksCL10C82, CL10C821JB8NFNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C821JB8NFNC Details Description
Related parts for CL10C821JB8NFNC
RELAY SSR 10A@240VAC LOW PROFILE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 39A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 4MHZ TO3-8 datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 400V 450A TO200AC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE HOLDER TORPEDO 36V IN LINE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 3/4W LEADS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf